Fight, flight, freeze, czyli walka, ucieczka i zagrożenie to trzy słynne reakcje naszego mózgu na sytuację, którą nasz organizm uznaje za zagrażającą. A często niepowodzenia w nauce, zła ocena, konieczność mówienia w języku obcym są dla nas bardzo zagrażające. Jeśli chcesz wiedzieć co robić, gdy Twoi uczniowie korzystają z jednej z tych strategii (a robią to naprawdę często, wierz mi), to bardzo Ci polecam to szkolenie!
Uwaga! To zagadnienie jest jednym z największych wyzwań w uczeniu się języka obcego, dlatego powstało przede wszystkim na potrzeby kursu neurolingwistycznego. Jednak niewiele mniej potrzebne jest w kontekście uczenia się jakiegokolwiek innego przedmiotu, dlatego jest przypisane również do neurodydaktyki. Niezależnie gdzie na nie trafiłaś/eś – warto przyjrzeć się uczniowskim (a tak naprawdę i swoim własnym) reakcjom obronnym – gwarantuję Ci, że to zmieni Twoje patrzenie na to, jak działa mózg w sytuacji zagrożenia!
Zawartość kursu
Autorka kursu:
Natalia Dawidowska
Mówi o sobie, że ma trzy supermoce. Pierwszą jest język hiszpański, drugą – matura z języka obcego, trzecią – neurodydaktyka (i neurolingwistyka). Pasjonuje się nimi od wielu lat, pochłania książki, słucha zagranicznych podcastów i czyta artykuły naukowe, ukończyła również studia podyplomowe z neurodydaktyki, uczestniczy w konferencjach naukowych i ukończyła zagraniczne kursy (np. Neurolanguage Coaching®). Swoją wiedzę stara się przekładać na praktykę – a praca w liceum oraz prowadzenie zajęć we własnej firmie jest do tego świetną okazją. Wierzy, że wiedza o tym, jak uczy się ludzki mózg jest kluczowa, jeśli chcemy uczyć (innych i się!) bardziej efektywnie i dojrzale.
Musisz być zalogowany/a oraz rozpocząć kurs, aby dodać opinię.